Peeling chemiczny

Peeling chemiczny

Uczucia w pierwszych dniach po pilingi chemiczne

Po zabiegu na twarzy pojawia się uczucie ściągnięcia skóry, pojawia się obrzęk i umiarkowane zaczerwienienie, które przy odpowiednim podejściu do zabiegu ustępuje w ciągu tygodnia. Na drugi lub trzeci dzień pojawia się łuszczenie.

Po jakich pilingi chemiczne twarz powinna się złuszczać, a po jakich – nie?

Po pierwszym powierzchownym peelingu skóra może się nie łuszczyć. Oznacza to, że wierzchnia warstwa skóry została usunięta wraz z resztkami mieszanki peelingującej na ostatnim etapie zabiegu. W takim przypadku łuszczenie pojawi się po kilku zabiegach.

Średnie i głębokie pilingi chemiczne, zazwyczaj, zawsze towarzyszy mu wyraźne i długotrwałe złuszczanie.

Jak długo goi się twarz po zabiegu?

Po łagodnym, powierzchownym peelingu skóra zwykle regeneruje się w ciągu 2-3 dni, po średnim – w ciągu 7 dni. Skóra po głębokim peelingu regeneruje się w ciągu 4 tygodni.

Peeling chemiczny

Co trzeba robić po zabiegu

Pielęgnacja po pilingi chemiczne polega na intensywnym nawilżaniu skóry i odbudowie naskórka. Zazwyczaj, do intensywnego nawilżenia stosuje się preparaty zawierające kwas hialuronowy, alginiany, aminokwasy. Szybkiemu gojeniu i regeneracji komórek sprzyja pantenol i retinol.

Czego nie można robić

Po zabiegu nie można myć twarzy przez 12 godzin, a w pierwszych dniach stosować kosmetyki dekoracyjne, peelingi. W żadnym wypadku nie można parować twarzy i używać domowych maseczek. Na 2, a nawet 3 miesiące należy zrezygnować z opalania w solarium, odwiedzania sauny, kąpieli i basenu.

Czekamy na Ciebie w naszej klinice, zostaw prośbę.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany.